• Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ?
  Hangi Su Arıtma Cihazını Almalı ...
  Merhaba okurlarım.Bugün sizler için bir çok kişininde
 • Evinburda Kuşcağız Şube (Gökhan Yavrucuk) Sahtekarlık Yaptı ! Ali Ve Selim Ulutekin’den Uzak Durun !
  Evinburda Kuşcağız Şube (Gökha ...
  Merhaba arkadaşlar sizlerinde dikkatli olması amacıyla bu
 • Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu Çözümü
  Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu ...
  Merhaba okurlarım. Bugün sizler için Php-MySql Türkçe
 • Yapılmaması Gereken Seo Hareketleri

  Yazar: Khaaos

  Kategori: Seo

  Tarih:6 Mayıs 2014

  Okunma:4.283 Kere

  3 Yorum

  Yapılmaması Gereken Seo HareketleriMerhaba okurlarım.Bugün biraz acemilere yönelik kızgınlıklarımı dile getirmek için bu makaleyi yazmak istedim.Konu başlığından anlaşıldığı gibi yapılmaması gereken seo hareketlerini dile getirmeye çalışacağım.İlk olarak en çok sorulan soru olan sitemi yeni açtım hocam şimdi hemen ne yapabilirim.Backlink alayım mı ? Ne bileyim tanıtım yazısı ekleyim mi ? gibi sorular sorulmakta.Afedersiniz ama bu soru doğmamış çocuğa isim aramak gibi hatta doğmamış cinsiyeti belli olmamış çocuğa isim aramak gibi bir şey oluyor.

  Bu soru sormak yerine biraz mantıklı düşünürsek yeni açılan siteye ilk başta neler yapabileceğimizi aslında çok kolay çözebiliriz.İlk açılan bir site için en önemli olan google veya ziyaretçi geldiği zaman içerik ve bilgi görmek ister.Bu yolu şöylede anlatabiliriz.Bir eve giriyorsunuz ev diyelim ki 3+1 odası bulunan bir ev.Bu evde neler olması gerekir yatak odası,salon,çocuk odası,mutfak ve banyo gibi ve bunların içerisinde bunlara uygun eşyaların bulunması gerekiyor.Yani ne demek oluyor bu da içerik ve bilgi olması gerekiyor.

  Bazı arkadaşlar siteyi açıyor toplasan 3 veya 5 konu var hayde seo yapalım.Tamam yapın ama gelen ziyaretçi ne görecek siteye girince istediğini bulabilemiyor mu ? bulamıyorsa ne yapacak bir an önce siteden defolup gidecek saniyeler içerisinde kaybolacak.Sizin siteniz belirli bir gün saat kafada olacak ondan sonra sıralamadan uçacak artık nerede kaçıncı sırada olacak bunu kimse bilemez.

  Neyse dediğimi anladınız diye düşünüyorum.İlk olarak site içi seo ve site için gerekli bilgi ve konuları mutlaka sitenizde bulundurun kim ne arıyorsa aradığını bulsun ki sitede kalma süresi artsın.Siteyi aşırı boğmanıza da gerek yok.Yeterli derecede olsun gerisi kafi.

  Şimdilik bu kadar arkadaşlar.Devamı tabiki de gelecek.Konu altında soru sorarsanız sizlere özel konular ve makaleler yazabilirim.Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki eğer seo adına hiç bir şey bilmiyorsanız mutlaka bir seo firması ile iletişime geçiniz ki seo yaptırmasanız bile bilgi ve destek konusunda yardım alabilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  Yapılmaması Gereken Seo Hareketleri, 9.0 out of 10 based on 2 ratings
  Facebook'ta Paylaş
  Twitter'ta Paylaş

  Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisin ?

  Paylaş!

  Yazar Hakkında

  25.09.1985 Çorum/Sungurlu İlçesi Doğumluyum.Genç Yaşlarda Webmasterlığa Asp ile Başlamış Olup PHP Nimetlerini Görünce Yazılım Macerasına PHP İle Yola Devam Etmeye Karar Verdim.Niğde Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Mezunu Olup İş Hayatımı Bodrumda Sürdürmekteyken Ankara'ya Hızlı Bir Geçiş Yapmak Zorunda Kaldım.Şimdi İse Wordpress Üzerine Çalışmalar Yapmaktayım...

  “Yapılmaması Gereken Seo Hareketleri” için 3 Yorum

  1. trabzon tereyağı diyor ki:

   Hocam güzel bir yazı olmuş. Maalesef herşeyi kolay yoldan bir an önce halletmek istiyoruz. Bunda da yol yordam gözetmiyoruz.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  2. VIP Araç Kiralama diyor ki:

   Hocam iyi bir konuya değinmişsin.Ne kadar seo yaparsan yap site ilk sıraya çıksa da Kullanıcının sitede kalma süreside google tarafından algılanıyor.Süreçlere göre yine seo etkilenecek.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

  Yorum Yapın