• Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ?
  Hangi Su Arıtma Cihazını Almalı ...
  Merhaba okurlarım.Bugün sizler için bir çok kişininde
 • Evinburda Kuşcağız Şube (Gökhan Yavrucuk) Sahtekarlık Yaptı ! Ali Ve Selim Ulutekin’den Uzak Durun !
  Evinburda Kuşcağız Şube (Gökha ...
  Merhaba arkadaşlar sizlerinde dikkatli olması amacıyla bu
 • Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu Çözümü
  Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu ...
  Merhaba okurlarım. Bugün sizler için Php-MySql Türkçe
 • WordPress İle Bloglamanın Faydaları

  Yazar: Khaaos

  Kategori: Wordpress

  Tarih:18 Şubat 2012

  Okunma:4.639 Kere

  5 Yorum

  Wordpress İle Bloglamanın FaydalarıMerhaba WordPress Uzmanı Arkadaşlarım.Bugün sizlere wordpress ile bloglamanın faydalarından bahsetmek istiyorum.Dünyanın en popüler bloglarından biri olan wordpress ile bloglamanın faydaları nelermiş bunlardan bahsedelim biraz.Wordpress kullanım bakımından kolay ve esnek bir platforma sahip olduğu için kullanıcılar açısından herzaman ön planda olmuştur.Birkaç dakika içinde bloglamaya başlayabilirsiniz ve bloglama yolunda başarılara adım atmış olursunuz.Sizlerin yapacağı tek domain ve host alıp wordpresse başlamaktır.

  Şimdi gelelim wordpress ile bloglamanın faydalarına;

  1:Maliyet Açısından Hiç Bir Giderisi Yoktur;WordPress hakkında en harika şeylerden birisi hiç bir şekilde maliyetinin olmamasıdır.Yazılım olarak tamamen ücretsizdir.Wordpress ile istediğiniz hedef kitlenize hiç bir şekilde ücret ödemeden ulaşabilirsiniz.

  2:Eklenti Ve Temaların Çoğunun Ücretsiz Olması;WordPress bloğunuzu çekici hale getirebilmek için bazı eklenti ve temalara ihtiyacınız olabilir.Bu tür isteklerinizin birçoğu da sizlere ücretsiz olarak sunulmaktadır.

  3:Basit Arayüz Kontrolü;WordPress blog platformu kullanımıda gayet kolaydır.Kullanımı kolay arayüzü sayesinde istediğiniz yazıları sitenize admin panel aracılığıyla kolaylıkla ekleyebilirsiniz.Hiçbir kod bilgisi olmadan bunları yapabilirsiniz.Yazılarınızın şeklini boyutunu vs birçok çeşitlerini tek tıkla kolaylıkla halledebilirsiniz.

  4: Açık Kaynak Kod Olması Ve Kolay Tasarlanması:WordPress platformu tamamen açık kaynak koda dayandığı için script üzerinde istediğiniz şekilde oynamalar ve düzeltmeler yapabilirsiniz.Mesela tema veya eklenti düzeltmede veyada kendiniz yazmak istediğiniz zaman wordpress sizin doğru yazdığınız kodları hemen kabul etmektedir.Kısacası kodlar sayesinde wordpresse her şekilde hükmedebiliyorsunuz.

  5:Wordpress Seo Uyumu;Benim en çok taktir ettiğim özelliklerinden biridir diyebilirim.Wordpress arama motorları için bence en iyi optimize edilmiş bir scriptir.Wordpress size öyle bir seçenekler sunmaktadır ki seo açısından en faydalısını scriptinize kolayca entegre edebiliyorsunuz.Sizin hiç bir şey yapmanıza gerek bile kalmıyor.

  6:Spam Ve Botlara Engel Olmaktadır;Ayrıca wordpress spam koruması ilede kendi seviyesini bir üst seviyeye getirmektedir.Wordpress akismet eklentisi bu dalda en popüler spam engelleyicisi olmaktadır.Bu sayede sitelerinizin güvenilirliğini artırmakta ve kendi üzerinde ayıklama yapmaktadır.

  7:Okuyucu Teşvik Etme;WordPress ayı zamanda size ait okurlarıda sitenize teşvik etmektedir.Size ait yazılarınızı nezaman kim kaç defa okumuş en popüler konulara son yazılar son yorumlar gibi özellikleri sayesinde okuyuculara kolaylıklara sağlamakadır.

  Son olarak arkadaşlar esneklik ve wordpress tarafından sunulan seçenekler sayesinde herhangi bir şekilde blogger,blogspot gibi ücretsiz hizmetlerden yararlanmak yerine sizlere kendinize ait bir site açmanıza kolaylık saglamaktadır…

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Facebook'ta Paylaş
  Twitter'ta Paylaş

  Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisin ?

  Paylaş!

  Yazar Hakkında

  25.09.1985 Çorum/Sungurlu İlçesi Doğumluyum.Genç Yaşlarda Webmasterlığa Asp ile Başlamış Olup PHP Nimetlerini Görünce Yazılım Macerasına PHP İle Yola Devam Etmeye Karar Verdim.Niğde Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Mezunu Olup İş Hayatımı Bodrumda Sürdürmekteyken Ankara'ya Hızlı Bir Geçiş Yapmak Zorunda Kaldım.Şimdi İse Wordpress Üzerine Çalışmalar Yapmaktayım...

  “WordPress İle Bloglamanın Faydaları” için 5 Yorum

  1. Deniz Berdan diyor ki:

   Siten umarım böyle kalır ve bize her zaman böyle faydalı bilgiler verirsin. Umarım Formates gibi bu siteyi de harcayıp heba etmezsin. Zira bilgi birikimin herkese fayda sağlayacak derecede

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  2. Khaaos diyor ki:

   Dusuncelerınız Icın Tsk Ederım.O Hataya Bır Defa Dustum.Aynı Durum Bır Daha Yasanmayacaktır Emın Olabılırsınız..

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
  3. oldschoolnewbody diyor ki:

   çok doğru ben joomlada kullandım ama wordperess bir deniyeyim diye işe başlayyınca joomlayı kullanmaz oldum çok kolay eklentiler çok basit vallahi bence en iyi yazılımlardan biri ama eticaret sitesi için bazen yetersiz kalıyor eksiği bu.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  4. eskisohbet diyor ki:

   wordpress digerlerinden daha iyiymiş tasarım olarak google dostu diyorlar doğrumu

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

  Yorum Yapın