• Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ?
  Hangi Su Arıtma Cihazını Almalı ...
  Merhaba okurlarım.Bugün sizler için bir çok kişininde
 • Evinburda Kuşcağız Şube (Gökhan Yavrucuk) Sahtekarlık Yaptı ! Ali Ve Selim Ulutekin’den Uzak Durun !
  Evinburda Kuşcağız Şube (Gökha ...
  Merhaba arkadaşlar sizlerinde dikkatli olması amacıyla bu
 • Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu Çözümü
  Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu ...
  Merhaba okurlarım. Bugün sizler için Php-MySql Türkçe
 • Sözde Seo Uzmanları Ve Yalanları

  Yazar: Khaaos

  Kategori: Seo

  Tarih:22 Ağustos 2012

  Okunma:4.648 Kere

  6 Yorum

  Sözde Seo Uzmanları Ve YalanlarıMerhaba okurlarım bugün sizler için sözde seo uzmanları ve yalanları hakkında bilgi vermek istiyorum. Sizlerde çok iyi biliyorsunuz ortada çok fazla seo uzmanı olarak tabir edilen bir çok arkadaş dolaşmaktadır. Hatta bir çok firma bile bulunmaktadır. Geçen gün bana gelen bir mail üzerine bu konuyu açma gereği duydum aslında. Mail bir seo firmasında geliyordu.Adını açıklamaya pek gerek duymuyorum çünkü site hit almasın boştan yere reklamını yapmayalım. Mail içeri aynı şu şekilde idi. İstediğiniz kelimede 1 sırada yer almak istermisiniz. Bakın iyi okuyun birinci sayfa bile yazmamışlar adamlar 1 sıra garantisi veriyorlar. İşte bu mailden dolayı sizlere sözde seo uzmanlarının bazı yalanlarından bahsetmek istiyorum. Her zamanki gibi yine başlıklar halinde anlatmaya çalışacağım konumu.

  1:Hiç bir seo uzmanı sizlere 1 sayfa 1 sıra garantisi veremez. Bu tür şeylerle gelen seo uzmanı olarak tabir edilen insanlardan her zaman uzak durmaya çalışın.

  2:Seo uzmanları size hiç bir zaman zaman saat ve gün veremez.Şu gün şu sırada şu sayfa da olacaksınız diyemez.

  3:Siteniz için 2 ay çalışma yaparım 3 ay çalışma yaparım sonra bırakır giderim diyen arkadaşlardan uzak durunuz.Seo günübirlik veya aylık bir çalışma değildir.Devamlılık ve takip ister.

  4:Siteniz için sadece backlink çalışması yapıp bırakıp giderim diyenlerden de uzak durunuz.Seo demek sadece backlink demek değildir.

  5:Şu kadar para verirseniz rakiplerinizden daha iyi yerlere getiririz diyenler de olur hatta onların içeriklerini alıp biraz değiştirip sizin sitenizde yayınlarlar.Bu tür girişimler kopya içeriktir.Ve sitenizi geriye atar.Seo farklılık demektir.Rakiplerinizden farklı olmak ve ilgi çekmeniz lazımdır.

  6:Seo çalışmalarında sizi istediğiniz kelimede 1 sıra getiririz demek seo değildir.Seo tüm kelimelerde sitenizin belirli bir yerde olması lazım siteniz mesela bir ürün kelimesinde ilk sıraya gelebilir ama yan kelimelerde hiç bir yerde yoksa bu seo değildir.

  7:Bazı seo uzmanları hatta para iade garantili iş yapmaya çalışırlar.Eğer sağlam bir seo firması ise seo çalışmalarına mecburen para öder.Mesela tanıtım yazısı,link ağı vb işler için para öder.Bu tür durumlarda para iade garantisi olamaz çünkü belirli bir kayıp sağlamıştır zaten.Bu yüzden seo çalışmasının para iadesi olamaz.

  8:Sözde seo uzmanları sizlerin sitelerine link ağı örerken bazı sitelere link eklerler bunların ıplerini nerelerde oldukları kalitesi nasıl bunlara dikkat edin.Mesela bazı arkadaşlarımız aynı ıp içindeki yüzlerce siteye müşterisinin linkleri ekleyip link ağı ördüm bak gördün mü deyip paralarını almaktadırlar.Bu yüzden siteniz için alınan backlinkleri mutlaka kontrol edin.

  Şimdilik bu kadar arkadaşlar.Seo konusunda çok dikkatli olmalısınız.Çalışacağınız arkadaşları mutlaka iyi seçmelisiniz.Aksi taktirde emek verdiğiniz site ve siteler anında google tarafından cezalandırılabilir.Bu yüzden sözde seo uzmanlarından uzak durmanız gerekmektedir.Soru ve sorunlarınızı konu altına yorum yapmanız uygundur.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 7.7/10 (6 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
  Sözde Seo Uzmanları Ve Yalanları, 7.7 out of 10 based on 6 ratings
  Facebook'ta Paylaş
  Twitter'ta Paylaş

  Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisin ?

  Paylaş!

  Yazar Hakkında

  25.09.1985 Çorum/Sungurlu İlçesi Doğumluyum.Genç Yaşlarda Webmasterlığa Asp ile Başlamış Olup PHP Nimetlerini Görünce Yazılım Macerasına PHP İle Yola Devam Etmeye Karar Verdim.Niğde Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Mezunu Olup İş Hayatımı Bodrumda Sürdürmekteyken Ankara'ya Hızlı Bir Geçiş Yapmak Zorunda Kaldım.Şimdi İse Wordpress Üzerine Çalışmalar Yapmaktayım...

  “Sözde Seo Uzmanları Ve Yalanları” için 6 Yorum

  1. ImOttoman diyor ki:

   Abi yine döktürmüşsün…Seo yazılarının devamını bekliyorum özellikle wordpress tema yaparken heading tags sayısı, resimlerin boyutu yazı tipi fontları seo için wordpress te gerekli olan şeyleri bekliyorum abi

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  2. seo diyor ki:

   Bazı tesbitleriniz çok doğru tesbitler. Ancak seo çalışmasının para iadesi olamaz ibaresine tam olarak kabullenilebilecek bir, çünkü insanlar seo için harcamalar yaparken sonuç alamaması sonucu parasını bir şekilde garanti altına almalıdırlar. Bu nedenle %100 para iadesi olmasada seo sözleşmesinde belirli bir oranda seo ücreti idadesi ibaresi konulmalıdır. Yoksa daha çok dolandırıcık vakaları ortaya çıkacaktır.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  3. Mustafa Okumuş diyor ki:

   Yazdıklarınız gerçekten çok doğru. Çok sık rastlanıyor bu sözde seoculara.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  4. eski sohbet diyor ki:

   öyle konuşan çok var zaten birşey yapamadıkları halde yaparız bazı seo sitelerini inceliyorum hep aynı

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  5. Temizlik Şirketi diyor ki:

   Güzel bir makale olmuş. Bu nedenle artık bizde kendi seo muzu kendimiz yapacağız moduna girdik.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  6. Yüzdeyüz diyor ki:

   günde 5 kişi arıyor bizi seo çalışması yapalım diye hepsi de ilk sayfa veya ilk 3 sıra garantisi veriyorlar. bıktırdılar vallah, artık kendi seo çalışmamızı kendimiz yapıyoruz. slmlar

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

  Yorum Yapın