• Evinburda Kuşcağız Şube (Gökhan Yavrucuk) Sahtekarlık Yaptı ! Ali Ve Selim Ulutekin’den Uzak Durun !
  Evinburda Kuşcağız Şube (Gökha ...
  Merhaba arkadaşlar sizlerinde dikkatli olması amacıyla bu
 • Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu Çözümü
  Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu ...
  Merhaba okurlarım. Bugün sizler için Php-MySql Türkçe
 • Battlefield 4 Windows 10 (0xc00007b) Hatası Kesin Çözüm
  Battlefield 4 Windows 10 (0xc00007b ...
  Merhaba khaaos.com okurlarım. Bir haftadır Battlefield 4
 • Sinema İzle TR İle Film İzlemek Çok Daha Zevkli

  Yazar: Khaaos

  Kategori: Tanıtım

  Tarih:3 Nisan 2013

  Okunma:3.296 Kere

  2 Yorum

  Sinema İzle TR İle Film İzlemek Çok Daha ZevkliFilm sözlük anlamı olarak sinemacılık makineleriyle yapılan çekim sonucu elde edilen görüntülerin bütün bir sonuç halinde aktarılmasıdır. Film başlar da hareketli fotoğrafların birleştirilmesi ile oluşan oyuncular ve kişilerin olduğu yapılar olarak tanımlanmıştır ancak sonralarında film genelleşmiş bir tanım olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır. Filmler gerçek insan ve insan eliyle yapılan figür ve çizimlerden oluşur. Sadece figür ve çizimlerden oluşursa ismine çizgi film adı verilir. Filmler aslında parçalar halinde çekimler ile oluşan yapılardır ancak filmler sonralarında üzerinde yapılan düzenlemeler ile insanın gözü imajına göre de tek bir çekim olarak ayarlanıp ve düzenlenip insanların beğenisine sunulmaktadır. Yapılan filmler insanlar için bir olay dizisinde gitmektedir. Olay dizi olmayan filmler genellikle çekilmemektedir. Olaylar güncel ve geçmiş tarihteki önemli hikâye ve durumlardan seçilerek yapılmaktadır. Çekilen olaylar insanlara filmi yöneten kişinin ve senaryonun durumuna göre nakledilmektedir.

  Nakledilen olaylar yanlış veya eksik olursa eleştirmeler gelir. Bu eleştirmeler doğrultusunda filmler de düzeltmeler olabilmektedir. Sürekli olarak film izleyip eleştirmeler de bulunan kişilere ise film eleştirmeni denmektedir. Film eleştirmenleri genellikle tarafsız olurlar ancak kişisel çıkarlar ve belli sebepler den dolayı taraflı olarak eleştirmenlik yapanalar da bulunmaktadır. Film eleştirmenliği tek bir çizgi de olmak zorundadır. Sürekli olarak değişen düşenceler halkın o eleştirmen hakkında kötü düşenceler sahip olmasına sebep olur. Bu kötü düşünceler de o eleştirmenin kısa süre de film tarihinin eleştirmenleri arasında yok olmasına sebep olur. Eleştirmenler filmleri genel de uygun bir dille uyarır ancak bazı markalaşmış ve dilleri bilinmiş eleştirmenler bazen filmleri kendi yapıları gereği çok ağır bir şekilde eleştirebilmektedir.

  Film geçmişten günümüze birçok insanın severek izlediği bir görüntü topluluğudur. Başlar da siyah beyaz ekranlar da çekilen filmler bile birçok insan tarafından sürekli takip edilmiş, çoğu görüntü alanı nakledilemese bile insanlar yine de izlemeye çalışılmıştır. Siyah beyaz filmler de yapılan çekimler şimdi baktığımızda bize ne kadar amatör gözükse de o zamanın imkânları sonuncunda yeterince iyi çekilmiştir. Sonralarında film yapımcı ve yöneticileri sürekli çekilen ve gelişen teknoloji sayesinde filmleri de geliştirmişler yapılan montaj ve çekimler ile insanlara gerçekten kendi olaylarını gösterebilecek binlerce film sunulmuştur.

  Gelişen imkân ve teknoloji sayesinde bir toplum üzerine çekilen filmler bütün dünyaya yayılmış insanlar diğer toplumların kültürlerini sinema izleyerek öğrenmiştirler. Sinema izleyen insanlar diğer toplumların ahlaki durumları, adetleri gelenek ve görenekleri hakkında hiç gitmeden ve o bölgeyi görmeden fikir sahibi olmayı kazanmıştır. Sürekli olarak film izleyen ve yeni çıkan filmleri takip eden insanlar da kültür gelişmeleri olmuştur. İnsanlar kendilerin eksik olduğu düşündükleri karakter yapılarını kazanmışlardır. Sonralarında ise insanlar çok güzel filmleri izlemek adına ekran başına geçmiş ve bu filmleri son teknoloji görüntü kalitesinde izlenmiştirler.

  Son çıkan ve izlenmesi gereken güzel filmlerden biri de hızlı ve öfkeli 6 olarak bilinmektedir. Hızlı ve öfkeli 6 izleyenler diğer bölümlerinden görüntü olarak daha kaliteli olduğunu söylemektedir. Hızlı ve öfkeli 6 da Don ve Brain son işlerden çok büyük paralar kazanmıştır ancak bu parayla yeterince mutlu oldukları söylenemez, paraları onların emekliliklerine yetecek olsa da onlar memleketlerini özlediklerinden dolayı parayı yeterince güzel bir şekilde harcayamamaktadırlar. Üstelik sürekli kaçmak ve gizlenmek zorunda olan bu 2’liye biraz ileri ki günler de güzel bir iş teklifi gelir. Gelen iş teklifi dünyaya ismini salan bir adam ile ilgilidir. Don ve Brain dünya üzerine dağılmış ekibi tekrar toplayarak adamın peşine sararlar.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  Sinema İzle TR İle Film İzlemek Çok Daha Zevkli, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
  Facebook'ta Paylaş
  Twitter'ta Paylaş

  Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisin ?

  Paylaş!

  Yazar Hakkında

  25.09.1985 Çorum/Sungurlu İlçesi Doğumluyum.Genç Yaşlarda Webmasterlığa Asp ile Başlamış Olup PHP Nimetlerini Görünce Yazılım Macerasına PHP İle Yola Devam Etmeye Karar Verdim.Niğde Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Mezunu Olup İş Hayatımı Bodrumda Sürdürmekteyken Ankara'ya Hızlı Bir Geçiş Yapmak Zorunda Kaldım.Şimdi İse Wordpress Üzerine Çalışmalar Yapmaktayım...

  “Sinema İzle TR İle Film İzlemek Çok Daha Zevkli” için 2 Yorum

  1. mükemmel bir film izleme sitesi daha hızlı öfkeli zaten süper diyecek bir şey yok. filmde aynı heyacan yine devam ediyor.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  2. Brandie Knowles diyor ki:

   Hızlı ve Öfkeli 6 izlemediyseniz bu filmi şiddetle izleminizi öneririz. Serinin en son filmi olan Hızlı ve Öfkeli 6’nın oyuncu kadrosunda hemen hemen bir değişiklik olmadı. Vin Diesel’i efsaneleştiren ve adına birçok oyun ve tekstil ürünleri çıkan bu filmde de senaristliği Chris Morgan üstlendi. Chris Morgan’ın bundan önce de bayağı başarılı senaryoları olmuştu. Bu eserde de yazdığı senaryoyla takdir topladı. Filmin hikayesi bundan bir önceki filmin devamı niteliğinde. Kahramanlarımız yaptıkları büyük vurgunla Brezilya’dan kaçmış ve dünyanın çeşitli yerlerine dağılmışlardır. Kazandıkları parayla rahatça ve birbirinden ayrı olarak yaşayan kahramanlarımızın bir gün canına tak eder ve ülkerine dönmek isterler. Ancak ülkelerine dönmeleri için kahramanlarımızın önünde çok ciddi engeller olacaktır. 2013 yılında vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 6 izleyenler ve eleştirmenlerden önemli notlar aldığı gibi, imdb kullanıcıları tarafından da yüksek puanlara layık görüldü. Bu da filmin aslında başarılı olduğunun en önemli kanıtı… Sitemizde Hızlı ve Öfkeli 6 izleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra filmi HD izleyebilir veya da 1080p izleyebilirsiniz. Film çözünürlükleri hakkında çeşitli seçenekleri sizlere sunuyoruz. Hızlı ve Öfkeli 6 izlerken HD izleme ve 1080p izleme izleme seçeneklerini kullanabileceğiniz gibi filme yorum yapma hakkına da sahipsiniz. Hızlı ve Öfkeli 6’nın başrolünde yine Vin Diesel var. Bu son film ise aksiyon severlerin en çok seveceği türden filmlerden biri olacak. Filmin yönetmenliğini yapan Justin Lin, daha önce çıkarttığı eserlerdeki gibi bu filmde de oldukça başarılı bir esere atmış. Başarılı bir Justin Lin eseri izlemek size bir Mouse tıklaması kadar yakın. İyi seyirler dileriz.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

  Yorum Yapın