• Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ?
  Hangi Su Arıtma Cihazını Almalı ...
  Merhaba okurlarım.Bugün sizler için bir çok kişininde
 • Evinburda Kuşcağız Şube (Gökhan Yavrucuk) Sahtekarlık Yaptı ! Ali Ve Selim Ulutekin’den Uzak Durun !
  Evinburda Kuşcağız Şube (Gökha ...
  Merhaba arkadaşlar sizlerinde dikkatli olması amacıyla bu
 • Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu Çözümü
  Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu ...
  Merhaba okurlarım. Bugün sizler için Php-MySql Türkçe
 • Şifalı Bitkiler Uzmanı Mustafa Eraslan

  Yazar: Khaaos

  Kategori: Tanıtım

  Tarih:9 Nisan 2013

  Okunma:4.366 Kere

  4 Yorum

  Şifalı Bitkiler Uzmanı Mustafa EraslanYer küremizin bize sunduğu en büyük nimetlerin başında bitkiler gelmektedir. Yüzbinleri bulan sayıları ve binlerce kullanım şeklini göz önüne aldığımızda bitkilerin hayatımızda önemli bir yere sahip olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Bu bitkilerin içinde diğerlerin daha ön plana çıkan bazı bitkiler vardır ve bu bitkiler şifalı bitkiler olarak adlandırılmaktadır.  Şifalı bitkilerin ilk kullanımlar çok eski zamanlara dayanmaktadır ve inşalar tarafında deneme yanılma yönetimi ile keşfedilmiştir. Günümüzde kadar uzanan şifalı bitkilerle ilgili bilgilerin bilimsel araştırmalar ile birleşmesi çok önemli bulguların elde edilmesini sağlamıştır

  Bu bulguları kullanarak şifalı bitkiler artık bitkisel ürün formatına geçmeye başlamış ve insanlar tarafından tercih edilen ürünler olmaya başlamışlardır. Bu ürünlerin en başarılısı Kibarlı bitkisel ürünleridir ve bu ürünleri formülleştiren Dr. Mustafa Eraslan’dır. Şifalı bitkilerle ilgili araştırmalarına tıp fakültesinden mezun olduktan sonra başlamış ve 2000 yıllara gelirken araştırmalarına yurt dışında da devam etmiş ve önemli bitkisel ürünleri meydana getirmiştir. Bitki âleminin yüzde 3ünün şifalı bitkilerden oluştuğu ve bu bitkilerin birçoğunun henüz keşfedilmemiş olduğu düşünüldüğünde bugün ortaya konan başarılı bitkisel ürünlerin ne derece zorluklarla üretilmiş olduğu daha iyi anlaşılacaktır.

  Bitki âleminde bir bitkinin doğal ortamında yetişmiş olması ve içeriğinde diğer bitkilerden daha etkili ve farklı özler taşıması bu bitkiyi diğer bitkilerin önüne geçirmekte ve eşsiz bir şifalı bitki olmasını sağlamaktadır. En eski kabilelerde bile tedavi edici bir kişinin bulunması ve bu kişinin de genellik çeşitli ritüeller eşliğinde bitkileri kullanarak tedavi yürütmeye çalışmasının temelinde de şifalı bitkiler yatmaktadır. Örneğin uzak doğuda yetişen ginseng bitkisinin bugün tüm dünyada tanınır bir şifalı bitki olmasını sağlayan şey de bu bitkinin içerdiği çok özel özlerdir. Bu özleri araştırıp ortaya çıkarmak ise uzun bir araştırma sürecine dayanmaktadır. Bu süreçleri yürüten kişilerin başında ülkemizin çıkardığı başarılı araştırmacı ve bitki uzmanı Mustafa Eraslan gelmektedir.

  Kendisi ülkemizde yaygın olarak bilinen bitkilerden yola çıkıp, farklı şehirlerde şifalı bitkileri araştırmış ve bununla da yetinmeyip yurt dışına çıkara araştırmalarına orada da devam etmiştir. Sonunda elde ettiği bilgi ve bulgularla başarılı bitkisel ürünleri formülize etmeyi başarmıştır. Bu yolda araştırma yapan pek çok değerli Türk araştırmacı vardır. Bunların bir kısmı araştırmalarına yurt devam ederken, birçoğu ülkemizde araştırmalarına devam etmektedir. Bu araştırmalar sonunda büyük emekler harcanarak ortaya çıkan bu bitkisel ürünlerin sıkça taklitleri yapılarak haksız kazanç sağlamak isteyenler de ortaya çıkmaktadır. Amerika ve Avrupa’da yasalarla düzenlenen bitkisel ürünleri pazarı, ülkemizdeki yasalarda bulunan boşluklar nedeniyle suiistimal edilip çıkar sağlanmaktadır. Bitkisel ürünler yoluyla şifalı bitkilerden yararlanmayı isteyenler dikkat etmesi gereken nokta, orijinal bitkisel ürün kullanma gerekliliğidir. Orijinal ürün kullanmak içinde doğru adreslerden ürün temin edilmesi ve danışmalar eşliğinde bu ürünlerin kullanılması gerekmektedir.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Şifalı Bitkiler Uzmanı Mustafa Eraslan, 10.0 out of 10 based on 1 rating
  Facebook'ta Paylaş
  Twitter'ta Paylaş

  Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisin ?

  Paylaş!

  Yazar Hakkında

  25.09.1985 Çorum/Sungurlu İlçesi Doğumluyum.Genç Yaşlarda Webmasterlığa Asp ile Başlamış Olup PHP Nimetlerini Görünce Yazılım Macerasına PHP İle Yola Devam Etmeye Karar Verdim.Niğde Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Mezunu Olup İş Hayatımı Bodrumda Sürdürmekteyken Ankara'ya Hızlı Bir Geçiş Yapmak Zorunda Kaldım.Şimdi İse Wordpress Üzerine Çalışmalar Yapmaktayım...

  “Şifalı Bitkiler Uzmanı Mustafa Eraslan” için 4 Yorum

  1. Bu adam bu işlerde gerçekten çok başarılı. Annem ve Babam 1 senedir panax kullanıyor ve gerçekten yararlarını görüyorlar. Bir hapın içerisinde 250grm olarak bitki varmış sıkıştırılmış olarak siz düşünün panaxı artık.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  2. briket makinası diyor ki:

   paylaşım için teşekkürler

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  3. koc nilgun diyor ki:

   ltfen sizden tel bekliyorum

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  4. eski sohbet diyor ki:

   bir çok alanda kendini geliştir birisi teşekkürler

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

  Yorum Yapın