• Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ?
  Hangi Su Arıtma Cihazını Almalı ...
  Merhaba okurlarım.Bugün sizler için bir çok kişininde
 • Evinburda Kuşcağız Şube (Gökhan Yavrucuk) Sahtekarlık Yaptı ! Ali Ve Selim Ulutekin’den Uzak Durun !
  Evinburda Kuşcağız Şube (Gökha ...
  Merhaba arkadaşlar sizlerinde dikkatli olması amacıyla bu
 • Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu Çözümü
  Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu ...
  Merhaba okurlarım. Bugün sizler için Php-MySql Türkçe
 • Seo İçin Site Hızının Önemi

  Yazar: Khaaos

  Kategori: Seo

  Tarih:19 Ağustos 2012

  Okunma:3.766 Kere

  3 Yorum

  Seo İçin Site Hızının ÖnemiMerhaba okurlarımız uzun zamandır sitemizde seo üzerine konular yazamıyordum. Bayram günü biraz boş kalmamdan fayda ederek sizlere seo açısından büyük önemi olan site hızından bahsetmek istiyorum. Ve sizlere sitenizi nasıl hızlandırabileceğiniz hakkında kısa başlıklar halinde bilgiler vermek istiyorum. Seo uzmanı olmasam da seo için site hızının önemli olduğunu iyi bilirim. Google botların felsefesi o kadar basittir ki siteye girerler ne var ne yok alır çıkarlar. Tabi bu botlar işlerini bir an önce bitirmek isterler. Bu yüzden botları yormamak için mutlaka sitemizin hızlı olması gerekmektedir. Peki sitemizi nasıl hızlandırırız ondan bahsedelim sizlere. Konumuzu her zaman ki gibi yine başlıklar halinde anlatmak istiyorum.Yapacaklarınız kolay ve basittir.Sizleri yormayacak işlemlerdir.

  1:Sitenizi mutlaka iyi bir host sağlayıcısında bulundurmaya çalışın. Hostunuzun yavaş olması sizi büyük oranda etkilemektedir.Sağlam firmalardan host sağlamaya çalışın.

  2:Sitenizin temasında çok fazla resime yer vermeyin.Siteniz resimden çok yazı ön plana çıksın.Arkaplan resimleri falan aşırı kb olarak büyük olmasın.Tema seçimlerinde resme dayalı tema yerine css özellikleri katılmış temaları seçiniz.

  3:Yukarıda dediğim gibi resime dayalı temadan ayrı olarak flash olarak hazırlanmış siteler yapmamaya çalışın.Bu tür sitelerden her zaman uzak durunuz.

  4:Sitelerinizin ilk resimlerini mutlaka 125*125 veya 150*150 boyutlarında kullanın.Anasayfa da konuların öne çıkmış resimlerinden bahsediyorum.

  5:Sitenizin anasayfasında çok fazla yazı yayınlamamaya çalışın en fazla 10 adet yazı sergileyin.Hem okuyucularınız için göze hoş gelir ve bütün konuları okurlar hemde google açısında yorucu bir site olmaz.

  6:Son zamanlara anasayfa da ki konuların yazılarının hepsi gösterilmektedir.Sizler bundan uzak durmaya çalışın.Yazılarınıza devamını oku şeklinde eklenti veya kodlama yapın.

  7:Eğer wordpress siteniz var ise mutlaka gzip sıkıştırma eklentisini kullanınız.Resimlerini sıkıştırın ki boyutları küçük olsun.

  8:Ayrıca son zamanlarda çok kullanılan wp cache eklentisini denemenizi tavsiye ederim.Wordpress kullanıcıları için bulunmaz bir eklentidir.Bu eklenti sayesinde cpu korumanız sağlanmaktadır.

  Aklıma gelen şimdilik bu kadar arkadaşlar.Eklemek isteyen olursa yorum atarsa konuya ekleme yapabilirim.Site hızının seo açısında önemini çok iyi kavramanız gerekmektedir.Aksi taktirde siteniz yavaş olursa geç açılma problemi varsa yaptığınız seonun hiçbir anlamı kalmaz.Hem google açısında hemde gelen ziyaretçileriniz açısında sitenin geç açılması bir zulümdür.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 10.0/10 (5 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 4 votes)
  Seo İçin Site Hızının Önemi, 10.0 out of 10 based on 5 ratings
  Facebook'ta Paylaş
  Twitter'ta Paylaş

  Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisin ?

  Paylaş!

  Yazar Hakkında

  25.09.1985 Çorum/Sungurlu İlçesi Doğumluyum.Genç Yaşlarda Webmasterlığa Asp ile Başlamış Olup PHP Nimetlerini Görünce Yazılım Macerasına PHP İle Yola Devam Etmeye Karar Verdim.Niğde Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Mezunu Olup İş Hayatımı Bodrumda Sürdürmekteyken Ankara'ya Hızlı Bir Geçiş Yapmak Zorunda Kaldım.Şimdi İse Wordpress Üzerine Çalışmalar Yapmaktayım...

  “Seo İçin Site Hızının Önemi” için 3 Yorum

  1. bloggeriz diyor ki:

   Güzel yazı bu yazını alıntı yapıp yayınlıyorum.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  2. eski sohbet diyor ki:

   haklısın hocamda şöyle birşey var cache kullanıyorum fark etmiyr nedense bir faydasını göremedim yardım edermisin

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

  Yorum Yapın