• Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ?
  Hangi Su Arıtma Cihazını Almalı ...
  Merhaba okurlarım.Bugün sizler için bir çok kişininde
 • Evinburda Kuşcağız Şube (Gökhan Yavrucuk) Sahtekarlık Yaptı ! Ali Ve Selim Ulutekin’den Uzak Durun !
  Evinburda Kuşcağız Şube (Gökha ...
  Merhaba arkadaşlar sizlerinde dikkatli olması amacıyla bu
 • Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu Çözümü
  Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu ...
  Merhaba okurlarım. Bugün sizler için Php-MySql Türkçe
 • Seo İçin Hosting Seçiminin Önemi Nedir

  Yazar: Khaaos

  Kategori: Seo

  Tarih:18 Temmuz 2012

  Okunma:3.723 Kere

  3 Yorum

  Seo İçin Hosting Seçiminin Önemi NedirHosting nedir diyerek konuya başlamak istemiyorum açıkçası. Hostingin ne olduğu bilmeyen yoktur diye düşünüyorum bu konuyu okuyanda zaten neyin ne olduğunu biliyordur.Neyse konuma geçeyim ben seo için hosting seçiminin önemi nedir diyerek konumuza başlayalım.Eğer sitenize seo yapmaya karar verdiyseniz ve sitenizi yükseltmek istiyorsanız ve sıralamalarda hak ettiği değeri görmesini istiyorsanız hosting seçimini de dikkkat etmeniz gerekmektedir.Sizlere yine seo için hostingin önemi başlıklar halinde anlatmak istiyorum.Neyse konumuzu uzatmadan hemen asıl konumuza geçelim.

  1:Ip Adresi (Paylaşımsız)

  Burada demek istediğim tek ıp adresidir. Sitenizi mümkün olduğunca tek ıp adresinde tutmaya çalışın. Şöyle açıklayayım sizlere örnek bir evde yaşıyorsunuz ve 3 veya 4 kişi yaşıyorsunuz o evde ne olsa ucu size de dokunur değil mi arkadaşlar.Mesela bir arkadaşınız bir başkasından dayak yedi ve siz onun için üzülürsünüz ve etkilenirsiniz. Bu şekilde örnekleri çoğaltabiliriz. Aslında anlatmak istediğim sizin ip nizde bulunan sitelere örneğin sandbox cezasına veya filtre cezasına girmişse sizinde etkilenmeniz mümkün olabilir.

  Ayrıca sizin ip adresinizde başka sitelerde varsa o sitelerde de açıklar varsa ve durumda o site hacklenirse sizin sitenizin de hacklenme oranı artar.Sitenize geçiş yapıp hackleyebilirler. Zaten google tek ip tek site mantığını yıllardır vurgulamaktadır.Mümkün olduğunca sitenizi tek ip de tutmya çalışın içerisinde başka siteler olmasın.

  2:Sunucu Ayarı:

  Sitenizin sunucusu kesinlikle kalabalık sunucularda bulunmaması gerekir.Aksi durumda kalabalık nedeniyle sitenize google girmesi zor olmakta hatta çok fazla girmeyebilir de.Ve bu yoğunluk nedeniyle sitenizde gerileme yaşanabilir.Sunucunuz da bulunan sitelerin kaliteli olması da gerekir.

  3:Serverın Bulunduğu Yer:

  Eğer  ki siteniz türkiye üzerinde hit sağlıyorsa ve türkçe bir dil kullanıyorsa sizlerde gidipte lokasyon olarak yurtdışı seçimi yapıyorsanız bu sizin için gerçekten zararlıdır.Lokasyon olarak almanya olupta siz türkçe içerik barındırıyorsanız google ister istemez  sitede almanca konular görmek ister.Bunları görmediği zaman sitenizde gerilemeye neden olursunuz.

  4:Sunucu Performan Hızı:

  Sunucunuz ne kadar kaliteli ise okadar hızlı taranır ve sitenizi istediğiniz kelimede üst sıralara taşımanızı sağlarsınız.Kalite herzaman ön planda olduğunu unutmayın.Nekadar siteniz zor açılır ve sunucu bakımından google zorlarsa okadar gerileme yaşarsınız.

  Şimdilik bukadar arkadaşlar. Ama burda en önemli olan tek ıpdir.Kesinlikle tek ıp kullanmaya çalışın.Aksi taktirde başkalarının hataları yüzünden siz zarar görebilirsiniz.Önemini farklı yönden aşağıda göstereyim iyi anlamanız açısından….

  Tek Ip Neden Önemli:Eğerki aynı ıpde bulunduğunuz bir site google tarafından fişleniyorsa yanı spam olarak görülüyorsa o ıpyi google ister istemez geri plana itiyor.

   

  Ayrıca tek ıp üzerinde birden fazla site link değişimi yapıyorsa bunuda google farkederek yapılan link değişimlerini hiç önemsemiyor.Çünkü aynı site olarak görüyor.

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 10.0/10 (5 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
  Seo İçin Hosting Seçiminin Önemi Nedir, 10.0 out of 10 based on 5 ratings
  Facebook'ta Paylaş
  Twitter'ta Paylaş

  Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisin ?

  Paylaş!

  Yazar Hakkında

  25.09.1985 Çorum/Sungurlu İlçesi Doğumluyum.Genç Yaşlarda Webmasterlığa Asp ile Başlamış Olup PHP Nimetlerini Görünce Yazılım Macerasına PHP İle Yola Devam Etmeye Karar Verdim.Niğde Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Mezunu Olup İş Hayatımı Bodrumda Sürdürmekteyken Ankara'ya Hızlı Bir Geçiş Yapmak Zorunda Kaldım.Şimdi İse Wordpress Üzerine Çalışmalar Yapmaktayım...

  “Seo İçin Hosting Seçiminin Önemi Nedir” için 3 Yorum

  1. Görkem CAN diyor ki:

   Kardeşim Google IP bazlı değil domain bazlı engellemeye gitti. Tek IP tabi önemli ama fiyat olarak da iyi araştırılmalı.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
   • Khaaos diyor ki:

    Bu Kanıya Nereden Vardın Kardeşim Eğer Açıklama Yaparsan Kişileri Aydınlatmış Oluruz…Ben Senden Yeni Duydum Diyebilirim…

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: +1 (from 1 vote)
  2. eski sohbet diyor ki:

   Tek Ip Neden Önemli:Eğerki aynı ıpde bulunduğunuz bir site google tarafından fişleniyorsa yanı spam olarak görülüyorsa o ıpyi google ister istemez geri plana itiyor.

   Hocam bu dediklerinizi duyunca tüylerim ürperdi sıkıntı yaşayacaz anlaşılan

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

  Yorum Yapın