• Evinburda Kuşcağız Şube (Gökhan Yavrucuk) Sahtekarlık Yaptı ! Ali Ve Selim Ulutekin’den Uzak Durun !
  Evinburda Kuşcağız Şube (Gökha ...
  Merhaba arkadaşlar sizlerinde dikkatli olması amacıyla bu
 • Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu Çözümü
  Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu ...
  Merhaba okurlarım. Bugün sizler için Php-MySql Türkçe
 • Battlefield 4 Windows 10 (0xc00007b) Hatası Kesin Çözüm
  Battlefield 4 Windows 10 (0xc00007b ...
  Merhaba khaaos.com okurlarım. Bir haftadır Battlefield 4
 • Seo İçin Google Araçları

  Yazar: Khaaos

  Kategori: Seo

  Tarih:25 Eylül 2012

  Okunma:3.291 Kere

  1 Yorum

  Seo İçin Google AraçlarıMerhaba okurlarım. Sizlere bugün bir seo uzmanı arkadaşlarımızın siteleri için çalışma yaptıkları sırada destek aldıkları ve kullandıkları bedava google araçlarından bahsetmek istiyorum. Bir çok arkadaşımız siteleri için uzun zaman alan seo çalışmaları yapmaktadırlar. Bunun içinde seo adına yaptıkları çalışmaları görmek için bir çok program ve eklenti kullanabilmektedir. Şimdi sizlere ben bedava olarak kullanabileceğiniz ve sizlere çok yardımcı olabilecek bazı araçların tanıtımını yapacağım. Eminim bir çok arkadaşımız kullanmaktadır ama bilmeyenler için yararlı bilgiler olacağına inanıyorum.

  1:Google Webmaster Tools: Seo üzerine yaptığınız çalışmalar link alımlarınızda ve sitenizin durumu hakkında detaylı bilgiler bulabileceğiniz bu google aracı eminim çok işinize yarayacaktır. Ayrıca seo çalışmalarınızı geliştirmek için sizlere yardımcı olacak bir araçtır.

  2.Google Analytics: Bu google aracı ile sitenizle ilgili neler olmuş kaç kişi gelmiş hangi kelimelerde uğramışlar günlük hitiniz ne kadar aylık hitiniz ne kadar bunlar hakkında bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca sizi kimler linklemiş nereden gelmişler ve hangi site üzerinden gelmişler bunları takip edebilirsiniz.

  3. Google Anahtar Kelime Aracı: Eğer siteniz için bir seo çalışması yapacaksanız ve hangi kelimelerde çalışma yapacağınızı bilmiyorsanız sizler için yardımcı olacak bir sitedir. Hangi kelime daha çok aranmakta ve hangi kelimelerin aranma oranları yüksek bunları bulabilirsiniz.

  4.Google Chrome SEO Uzantısı: Tarayıcı olarak google chrome tercih ediyorsanız bu eklentiyi kullanmanız mecburi diyebilirim. Çünkü bu eklenti sayesinde sitenizin pagerank değerini indeks sayısı yaşını alexa değerlerini bir çok özelliğini görebilirsiniz. Ayrıca isterseniz bunun yerine Seoquake eklentisinide kullanabilirsiniz. Benzer bir eklentidir.

  5. Google Alerts: En son eklentimiz bence en önemli eklentidir diyebilirim. Çünkü bu eklenti sayesinde bir çok özellikten yararlanabilirsiniz.Google Alerts sayesinde sitenizin adının geçtiği her an size sinyal yollayan bir sistemdir.Hedeflediğiniz anahtar kelimeleri kimler kullanmış veya Google sizin hedeflediğiniz anahtar kelimeyi kullanan hangi siteleri indekslemiş gibi bilgileri bu Seo aracı sayesinde öğrenebilir ona göre kendinize bir strateji geliştirebilirsiniz.

  Yukarı da bahsedilen eklentiler çok yararlıdır ama sadece bunlarla yetinmeyin.Daha farklı araçlar da kullanmaya çalışın. Bunlarla başlamak güzeldir ama yine de belli bir zaman sonra sizlere yeterli gelmeyecektir.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
  Seo İçin Google Araçları, 10.0 out of 10 based on 3 ratings
  Facebook'ta Paylaş
  Twitter'ta Paylaş

  Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisin ?

  Paylaş!

  Yazar Hakkında

  25.09.1985 Çorum/Sungurlu İlçesi Doğumluyum.Genç Yaşlarda Webmasterlığa Asp ile Başlamış Olup PHP Nimetlerini Görünce Yazılım Macerasına PHP İle Yola Devam Etmeye Karar Verdim.Niğde Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Mezunu Olup İş Hayatımı Bodrumda Sürdürmekteyken Ankara'ya Hızlı Bir Geçiş Yapmak Zorunda Kaldım.Şimdi İse Wordpress Üzerine Çalışmalar Yapmaktayım...

  “Seo İçin Google Araçları” için 1 Yorum

  1. murat diyor ki:

   bu bile faszla geldi:))

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

  Yorum Yapın