• Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ?
  Hangi Su Arıtma Cihazını Almalı ...
  Merhaba okurlarım.Bugün sizler için bir çok kişininde
 • Evinburda Kuşcağız Şube (Gökhan Yavrucuk) Sahtekarlık Yaptı ! Ali Ve Selim Ulutekin’den Uzak Durun !
  Evinburda Kuşcağız Şube (Gökha ...
  Merhaba arkadaşlar sizlerinde dikkatli olması amacıyla bu
 • Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu Çözümü
  Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu ...
  Merhaba okurlarım. Bugün sizler için Php-MySql Türkçe
 • Penguen Algoritması Ve Seo İpuçları

  Yazar: Khaaos

  Kategori: Seo

  Tarih:26 Ağustos 2012

  Okunma:6.851 Kere

  9 Yorum

  Penguen Algoritması Ve Seo İpuçlarıSon günlerde penguen kelimesini çok duymuşsunuzdur bende bu konu ile ilgili sizlere penguen algoritması ve seo ipuçları hakkında bilgi vermek istedim.Googlenin son olarak duyurduğu güncelleme ile bir çok site yerle bir olmuş ve internet üzerinden silinmiştir.Peki bu duruma neden olan sebepler nelerdi.Neden bir çok site internet üzerinden silindi.Şimdi sizlere bunları açıklayacağım.Konumuzu her zaman ki gibi başlıklar halinde anlatmaya çalışacağım.Bu bir çok seo uzmanı arkadaşımız biliyordur ama paylaşmaktan uzak durdukları için yeni arkadaşlarımız bilmemekte ve sitelerine yanlış seo taktikleri uygulamaktadırlar.Ben de yeni arkadaşlarımız bu hatalara düşmesinler diye bazı kısa bilgiler vereceğim.

  Google penguen güncellemesinde yok olan siteleri incelediğimiz zaman şu hataları görmekteyiz.

  1.Sitelerin bir çoğunda doğal olmayan linkler gelmekte idi. Buna örnek vermek gerekirse hacklink ile yapılan backlink alımları.Adamların sitesi meyve üzerine diyelim adamlar gitmişler teknoloji sitesinden link almışlar hemde illegal şekilde.

  2:Backlink kazanmak için blog yorumlar her zaman önemlidir ama temiz bloglardan alınan yorumlar önemlidir.Bir sitenin konusunda 1000 yorum atıldıysa sende bunun üzerine gidip yorum atıyorsan buna spam yorum denilir ve google tarafından hiç sevilmez.

  3:Link değişimleri yapan arkadaşlar biraz seçiçi davranmalarını tavsiye ederim.Çünkü eğer siteniz kaliteli ise sırf link değişimi olsun diye saçma sapan siteler ile link değişimi yapıyorsanız bu sizin için bir cezadır.Hiç bir işe yaramaz yaramadığı gibi size zarar verir.

  4:Özellikle bu konudan bahsetmek istiyorum.Penguen güncellemesinde bu duruma çok rast geldim.Eğer birden fazla siteniz varsa ve bunlar arasında link değişimi yaptıysanız ve bunlarda aynı ip de bulunan siteler ise durum çok vahim demektir.Çünkü aynı ip den verilen link değişimleri ban sebebidir.Ve bu yüzden bir çok site kayboldu.

  5.Sırf link alabilmek için bazı arkadaşlarımız ortada bir çok bulunan dizin sitelerinden link almış bulunmaktadırlar.Ve bunun sonucunda çöp sitelerden alınan linkler sizi yok etmesini sağlar.

  6:Son günler yeni yeni link tarlası şeklinde siteler ortaya çıkmaya başladı.Sitenin anasayfasın da bir çok link var hatta yüzlerce bir de siz ekliyorsunuz oraya adamın zaten binlerce çıkışı var senin eklemen bir fayda değil senin için bir zarardır.

  7:Siteniz içinde footera özellikle gizli bağlantılar şeklinde linkler ve kelimeler atmanız ise cezaların en büyüğüdür.Bu spam olarak sayılır ve kısa zaman içinde  internet dünyasından silineceksiniz anlamına gelir.

  Şimdilik bu kadar arkadaşlar.Kısa şekilde anlatmaya çalıştım sizlere.Penguen güncellemesinde yok olan siteler yukarıda ki hataları yaptıkları için yok oldular.Sizler bu hataları yapmadığınız sürece sizin için hiç bir sorun yoktur demektir.Soru ve sorunlarınız için konu altına yorum yapmanız uygundur.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 6.8/10 (5 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 4 votes)
  Penguen Algoritması Ve Seo İpuçları, 6.8 out of 10 based on 5 ratings
  Facebook'ta Paylaş
  Twitter'ta Paylaş

  Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisin ?

  Paylaş!

  Yazar Hakkında

  25.09.1985 Çorum/Sungurlu İlçesi Doğumluyum.Genç Yaşlarda Webmasterlığa Asp ile Başlamış Olup PHP Nimetlerini Görünce Yazılım Macerasına PHP İle Yola Devam Etmeye Karar Verdim.Niğde Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Mezunu Olup İş Hayatımı Bodrumda Sürdürmekteyken Ankara'ya Hızlı Bir Geçiş Yapmak Zorunda Kaldım.Şimdi İse Wordpress Üzerine Çalışmalar Yapmaktayım...

  “Penguen Algoritması Ve Seo İpuçları” için 9 Yorum

  1. falsolu diyor ki:

   Bilgiler için teşekkürler. Fakat bunlardan farklı olarak site yaşı çok önemlidir. Siteniz ne kadar yaşlı ise span olma ihtimali o kadar düşüyor. Fakat açıklamanızdaki gibi bir teknoloji sitesinin reklamının oyun sitesinde işi yok :)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  2. osman diyor ki:

   ooo ne yapsak ceza alıyoz:)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  3. oyunhatası diyor ki:

   Bence güzel bir güncelleme.Bazı site sahipleri programlarla hiç yorulmadan backlink alabiliyorlardı ve site değerleri hiç düzen tutmuyordu bir gün bakıyoruz en baştayız bir gün bakıyoruz ilk sayfada yokuz artık çok program kullanan değil çok çalışan yorum atan kazanacak çok iyi bir güncelleme.Ve bir çok siteye sahip olan kişiler siteleri arasında link değişim yaparak backlink kazancı sağlıyorlardı bu da tek site sahibi olan kişilere çok zarar veriyordu.Ayrıca spam şeklinde olan konulardan backlink alınmasına son verilmesi de çok iyi oldu çünkü bazı site sahipleri otomatik yorum kabul eden siteleri bulup backlink alıyorlardı sadece bir kelime bir harf yazarak baclink alma devri artık bitti artık uzun veya anlamlı yorum atarak baclink alma devri başladı.Konuyu paylaştığınız için sağ olun çok işime yaradı.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
  4. seo diyor ki:

   güzel yazı tebrikler.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  5. gökay diyor ki:

   hocam bana ulaşabilir mizin

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  6. gökay diyor ki:

   hocam sitemden bana ulaşabilirmısın veya epostamdan

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  7. Hocam tamam herşey güzel de, tek taraflı link verdiğimizde nofollow mu vermemiz gerekiyor? Şöyle sorayım, 10 tane .com sitelerimiz var. Hepsi hemen hemen aynı amaç için varlar. Aralarında nasıl link değişimi olmalıdır? footerlara karşılıklı olmadan 3 er tane tek yönlü dofollow versek sakıncası olurmu???

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
  8. eski sohbet diyor ki:

   çok sağolasın bu bilgiler işime yaradı ne kadar dikkatli olmam konusunda

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

  Yorum Yapın