• Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ?
  Hangi Su Arıtma Cihazını Almalı ...
  Merhaba okurlarım.Bugün sizler için bir çok kişininde
 • Evinburda Kuşcağız Şube (Gökhan Yavrucuk) Sahtekarlık Yaptı ! Ali Ve Selim Ulutekin’den Uzak Durun !
  Evinburda Kuşcağız Şube (Gökha ...
  Merhaba arkadaşlar sizlerinde dikkatli olması amacıyla bu
 • Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu Çözümü
  Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu ...
  Merhaba okurlarım. Bugün sizler için Php-MySql Türkçe
 • Paravan Blogların Seo Açısından Önemi

  Yazar: Khaaos

  Kategori: Seo

  Tarih:25 Ağustos 2012

  Okunma:5.174 Kere

  6 Yorum

  Paravan Blogların Seo Açısından ÖnemiMerhaba okurlarım bugün sizlere paravan blogların seo açısından öneminden bahsetmek istiyorum. Son günlerde google algoritmasının değişmesine bağlı olarak bazı yeni yeni fikirler ve hizmetler ortaya çıkmaya başladı. Bunların içerisinde en önemlisi paravan bloglar aracılığıyla backlinkler alınması. Google açıklamasına göre artık sitelerin footerından yada sidebarından alınan linkler artık eskisi gibi değerli olmayıp özellikle spam sitelerden alınan backlinklerin değerini yitirmesi sonucunda yeni yeni yöntemler gelişmeye başladı. Seo konusunda uzman olarak tabir edilen seo uzmanı arkadaşlarımız son günler kendilerini paravan bloglara adamaya başladılar. Çünkü her paravan blog farklı bir site olup farklı özelliklere sahip oldukları için daha değerli olmaktadır. Peki paravan bloglarımız nasıl oluşturcaz ve bunlardan nasıl backlink sağlayacağız ondan bahsedeyim sizlere.

  İlk olarak internet üzerinde bir çok blog açma siteleri bulunmaktadır.Türkçe ve yabancı olmak üzere bir çok blog açma sitesi bulabilirsiniz.Ben yinede sizlere için konumuzun sonunda paravan blog açabileceğiniz bazı sitelerin adresleriniz vereceğim.Neyse konumuza devam edelim.İlk olarak dediğim gibi paravan blog açma sitelerinden paravan bloglarımız açıyoruz.Ve günlük olarak bu sitelere konumuzu güzel bir şekilde giriyoruz.Mesela ben kendim için 50 adet paravan blog açtım ve günlük yazı giriyorum.Bazıları özgün bazıları değil tabiki ama yinede günlük güncellemesini yapıyorum.Ve iki hafta geçtikten sonra sitem hakkında makale yazıyorum ve benim için önemli kelime ne ise o kelimeye sitemin linkini veriyorum.Bu sayede bir nevi tanıtım yazısı almış oluyorum.

  Ama şunu kesinlikle yapmıyorum sizlerede tavsiyem şimdi söyleyeceğimi yapmayın.Diyelim açtınız paravan bloglarınızı bir tane yazı girdiniz hemen footera sitenizin linkini eklediniz.İşte bu çok yanlış bir durum afedersiniz ama google salak değil yeni açılmış bir site başka bir siteye hemen nasıl kefil olabiliyor ki index almamış bir site başka siteye link veriyorsa bu durumu pek önemsemiyor demektir.Siz sakın bunu yapmayın.

  Şöyle düşündüğümüz zaman belkide bir çok arkadaşımız tanıtım yazısı almaktadır.Ve tanıtım yazıların çok para vermektedir.En kötü bir siteden tanıtım yazısı almak 5 tl den başlıyor ama dediğimi uygularsanız hiç buna gerek kalmadan bir çok siteden tanıtım yazısı almış olacaksınız.Paravan bloglar sayesinde bir çok siteniz için tanıtım yazısı ekleyebilir ve kalıcı backlink sağlamış olursunuz.Şimdilik bu kadar arkadaşlar soru ve sorunlarınız için konu altına yorum yapmanız uygundur.

  Paravan Blog Listesi

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  Paravan Blogların Seo Açısından Önemi, 10.0 out of 10 based on 1 rating
  Facebook'ta Paylaş
  Twitter'ta Paylaş

  Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisin ?

  Paylaş!

  Yazar Hakkında

  25.09.1985 Çorum/Sungurlu İlçesi Doğumluyum.Genç Yaşlarda Webmasterlığa Asp ile Başlamış Olup PHP Nimetlerini Görünce Yazılım Macerasına PHP İle Yola Devam Etmeye Karar Verdim.Niğde Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Mezunu Olup İş Hayatımı Bodrumda Sürdürmekteyken Ankara'ya Hızlı Bir Geçiş Yapmak Zorunda Kaldım.Şimdi İse Wordpress Üzerine Çalışmalar Yapmaktayım...

  “Paravan Blogların Seo Açısından Önemi” için 6 Yorum

  1. ImOttoman diyor ki:

   Abi şimdi blogspot açsam 2-3 hafta boyunca kendimle ilgili saçmalasam 5-6 tane de kopyala yapıştır teknoloji makalesi yayınlasam aynı anda 5-6 sitede bu dediğin oluyor mu?

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  2. Khaaos diyor ki:

   Tabiki de neden olmasın ama fazla spama kaçmadan normal bir günlük tarzında yazıp daha sonra index aldıktan sonra siten hakkında makale yayınlayabilirsin.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  3. ImOttoman diyor ki:

   abi bir de wordpress seo hakkında bilgiler bekliyorum senden.Örneğin sıfırdan bir blog açtık hangi eklentiler kurmalıyız temamız nasıl olmalı seoya uygunluk açısından bu tarz bir makaleye çok ihtiyacım var

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  4. Yavuz diyor ki:

   Peki benim ana siteyle aynı konuda 3 tane paravan blogum var ve hiçbir makaleden link çıkışı yok. Bu bloglara özgün içerik ekliyorum. Hedefim yaklaşık 6 ay sonra 500 üzeri indeks alıp PR kazanınca sidebar ana siteye link vermek. Faydası olur mu?

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  5. Khaaos diyor ki:

   Çok Güzel Şekilde Faydası Olur…

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  6. eski sohbet diyor ki:

   hocam zaten son zamanlar paravan bloglar ile bir yerlere gelen varda kimse birşey yapmıyor

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

  Yorum Yapın