• Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ?
  Hangi Su Arıtma Cihazını Almalı ...
  Merhaba okurlarım.Bugün sizler için bir çok kişininde
 • Evinburda Kuşcağız Şube (Gökhan Yavrucuk) Sahtekarlık Yaptı ! Ali Ve Selim Ulutekin’den Uzak Durun !
  Evinburda Kuşcağız Şube (Gökha ...
  Merhaba arkadaşlar sizlerinde dikkatli olması amacıyla bu
 • Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu Çözümü
  Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu ...
  Merhaba okurlarım. Bugün sizler için Php-MySql Türkçe
 • Özgürlük İçin Yumruğunu Çöz

  Yazar: Khaaos

  Kategori: Sosyal Medya

  Tarih:13 Temmuz 2012

  Okunma:2.583 Kere

  1 Yorum

  Özgürlük İçin Yumruğunu ÇözHer zaman sizlere bloğumda internet üzerine yazılım php tanıtım oyun ve wordpress konularından bahsediyordum. Ama şimdi biraz farklı bir konudan bahsetmek istiyorum. Benim okuduğum bu yazı gerçekten çok hoşuma gitti sizlerinde hoşuna gideceğini düşünerek paylaşmak istedim. Konumuz Asya’da maymunlar için yapılan bir tuzak hakkında bilgi vermektedir ama konuyu derinlemesine düşündüğümüz zaman aslında bizlere çok şey öğretmektedir.Neyse lafı fazla uzatmadan hemen olayı anlatayım sizlere;

  Asya’da maymunları yakalamak için kullanılan bir nevi tuzak olarak kabul edilir.Bir hindistan cevizinin içi oyulur ve iple bir ağaca veya yerde bulunan bir kazığa bağlanır.Hindistan cevizinin altına ince bir yarık açılır ve oraya maymunların sevdiği yiyecek konulur.Bu yarık sadece bir maymunun elinin sığacağı kadar büyüklüktedir.Yumruk yaptığında ise imkanı yok bu el oradan çıkmaz.

  Doğal olarak maymun tatlının kokusunu alır ve yiyeceği almak için hindistan cevizin içine elini sokar ve meyveyi kavrar.Yumruk şeklinde avucunun içine alacak şekilde.Sıkıca yumruk yapılmış el bu yarıktan tabi kide çıkmaz.Avcılar geldiğinde maymun çılgına döner ama o yarıktan elini çıkaramaz.Aslına bakıldığı zaman maymunu tutsak eden bir durum yoktur.Onu sadece kendi bağımlılığı tutsak eder.Yapması gereken tek şey elini açıp o yiyeceği bırakmasıdır.Ama zihninde açgözlülük olduğu için bu tuzaktan kurtulması imkansızdır.Ve bu tuzaktan kurtulan maymun sayısı nadirdir.

  Bizi tuzağa düşüren ve orada kalmamıza neden olan şey, arzularımız ve zihnimizde onlara bağımlı oluşumuzdur. Tüm yapmamız gereken, elimizi açıp benliğimizi ve bağımlı olduğumuz şeyleri serbest bırakmak ve dolayısıyla özgür olmaktır.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 9.8/10 (5 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
  Özgürlük İçin Yumruğunu Çöz, 9.8 out of 10 based on 5 ratings
  Facebook'ta Paylaş
  Twitter'ta Paylaş

  Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisin ?

  Paylaş!

  Yazar Hakkında

  25.09.1985 Çorum/Sungurlu İlçesi Doğumluyum.Genç Yaşlarda Webmasterlığa Asp ile Başlamış Olup PHP Nimetlerini Görünce Yazılım Macerasına PHP İle Yola Devam Etmeye Karar Verdim.Niğde Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Mezunu Olup İş Hayatımı Bodrumda Sürdürmekteyken Ankara'ya Hızlı Bir Geçiş Yapmak Zorunda Kaldım.Şimdi İse Wordpress Üzerine Çalışmalar Yapmaktayım...

  “Özgürlük İçin Yumruğunu Çöz” için 1 Yorum

  1. eski sohbet diyor ki:

   sağolasınız hocam emeğinize sağlık paylaşım güzel

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

  Yorum Yapın