• Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım ?
  Hangi Su Arıtma Cihazını Almalı ...
  Merhaba okurlarım.Bugün sizler için bir çok kişininde
 • Evinburda Kuşcağız Şube (Gökhan Yavrucuk) Sahtekarlık Yaptı ! Ali Ve Selim Ulutekin’den Uzak Durun !
  Evinburda Kuşcağız Şube (Gökha ...
  Merhaba arkadaşlar sizlerinde dikkatli olması amacıyla bu
 • Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu Çözümü
  Php-MySql Türkçe Karakter Sorunu ...
  Merhaba okurlarım. Bugün sizler için Php-MySql Türkçe
 • Arama Motorlarının Sevmediği İşler

  Yazar: Khaaos

  Kategori: Seo

  Tarih:8 Mart 2012

  Okunma:4.301 Kere

  2 Yorum

  Arama Motorlarının Sevmediği İşlerMerhaba wordpress uzmanı okurlarım.Sizlerde iyi bilirsiniz ki arama motorları bazı siteleri pek sevmez bunların da sebebi oldukca fazladır.Belirgin olarak son zamanlarda seo adına yapılan belirli belirsiz çalışmalar yüzünden sitelerin değerini düşürmekte ve arama motorlarında gözündede siteleri geriye götürmektedirç. Peki nedir bu saçma sapan seo durumları ?

  Olamayan içeriklerin web sayfalarında yer alması

  olmayan bir içeriği web sitenize koymanız sizi çok zor durumda bırakabilir hatta arama motorları tarafından cezanldırılmanıza neden olabilir seo adına yapılan en büyük saçmalık ise olmayan bir içeriği web sitenize koymanız

  Örnek vermek gerekirse; ” Çocuklar Duymasın Dizisi 1. bölüm izle ” bu henüz yer yüzünde yer alamayan bir uygulama olarak değerlendilebilir. Bu sahtekarlıklar yüzünden sandbox cezası alan çok web sitesi var konu başlığı var ancak konunun içerisinde içerik yok sadece koskaca bir etiket trafiği dizinin adı ve dizinin oyuncularının bulunduğu fake bir sayfa.

  Bunu yapmak yerine

  Dizi hakkında detaylı bir makale yazılabilir, dizinin oyuncularının ve senaristinin kısa biyografileri yer alabilir yukarıdaki konu başlığı örneği yerine  ” Çocuklar Duymasın Dizisi Yeniden Başlıyor ” olarak seçilebilir.

  İçeriğe ait olmayan bilgiler vermek

  İçeriğe ait olmayan bilgiler vermekte arama motorları tarafından reddedilen bir durumdur, eğer ciddi anlamda prestij istiyorsanız mutlaka yazdığınız konuya hakim olabilmelisiniz.

  Etiket yoğunluğu ve anahtar kelimeler

  Her ne kadar anahtar kelimeler arama motoru google tarafından devre dışı bırakılmış olsada içeriğe uygun anahtar kelimeler belirlemelisiniz. Etiketler ise blogların can damarı konumunda zaman zaman yer alabilirler belirlediğiniz etiketler mutlaka içeriğe uygun ve maksimum 10 adet olmalı.

  Kopya içerikten nefret ederler.

  Arama motorları web 2.0 dan web 3.0 a geçiş döneminde büyük rol oynacak araçlardır. Kopya içerik yapabileceğiniz en son hareket olmalı. Zorunlu olarak o yazıyı paylaşmak istiyorsanız da mutlaka alt kısmına içeriği aldığınız sitenin linkini koymak zorundasınız. İşte bu süreçten sonra arama motorları sizi daha çok seveceklerdir.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  Arama Motorlarının Sevmediği İşler, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
  Facebook'ta Paylaş
  Twitter'ta Paylaş

  Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisin ?

  Paylaş!

  Yazar Hakkında

  25.09.1985 Çorum/Sungurlu İlçesi Doğumluyum.Genç Yaşlarda Webmasterlığa Asp ile Başlamış Olup PHP Nimetlerini Görünce Yazılım Macerasına PHP İle Yola Devam Etmeye Karar Verdim.Niğde Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Mezunu Olup İş Hayatımı Bodrumda Sürdürmekteyken Ankara'ya Hızlı Bir Geçiş Yapmak Zorunda Kaldım.Şimdi İse Wordpress Üzerine Çalışmalar Yapmaktayım...

  “Arama Motorlarının Sevmediği İşler” için 2 Yorum

  1. […] Arama Motorlarının Sevmediği İşler Merhaba wordpress uzmanı okurlarım.Sizlerde iyi bilirsiniz ki arama motorları bazı siteleri pek sevmez bunların da sebebi oldukca fazladır.Belirgin olarak son zamanlarda seo adına yapılan belirli… http://www.khaaos.com/arama-motorlarinin-sevmedigi-isler/ Be Sociable, Share! Tweet […]

  2. eski sohbet diyor ki:

   güzel paylaşım teşekkürler hocam

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

  Yorum Yapın